Jak wyszukiwać anagramy i słowa do gry Scrabble™?

Kafelki z literami

Jeśli poszukujesz wyrazów do gier słownych (tylko dozwolone wyrazy) wybierz odpowiednią punktację: Scrabble™, Literaki lub Scriba.

Jeżeli chcesz wyszukać anagramy słów albo wyrazy z liter do gier słownych wpisz słowo lub posiadane litery do kafelków.

  • Wpisując w kafelki litery np.LABA w odpowiedzi dostaniesz wszystkie wyrazy, w tym anagramy, składające się z maksymalnie 4 liter i zawierające te litery np. ALBA, BAL, LA.
  • Wpisując w kafelki litery z kropką (jeśli posiadasz mydło/blanka) np.LABA. w odpowiedzi otrzymasz wszystkie wyrazy składające się z maksymalnie 5 liter (ilość wpisanych liter plus kropka), zawierające wpisane litery i/lub jedną dowolną np.: OBALA, LABA, ALFA, BAL, DAL, LA, UL.


Dokładne dopasowanie liter z planszy

Jeśli na planszy gry słownej znajdują się już jakieś litery i chcesz sprawdzić jakie sława możesz ułożyć z tych liter dokładając swoje, wpisz posiadane litery w kafelki, a litery z planszy w pole dopasowania np.:

  • posiadasz litery PLNTA, a na planszy znajduje się litera E, do której chcesz dołożyć swoje litery. Przed literą E znajduje się tylko jedno miejsce wolne, a za literą dowolna długość. W takiej sytuacji do kafelków wpisz swoje litery PLNTA, natomiast w pole dopasowania wpisz ?e* (znak ? zastępuje jedną literę, a znak * zastępuje dowolna ilość liter). W odpowiedzi otrzymasz wszystkie słowa zaczynające się od jednej z twoich liter, następnie litera E, a po niej dowolną ilość twoich liter np. PELTA; NETA; LEP
  • posiadasz litery WRSKIA, a na planszy znajduje się litera E, do której chcesz dołożyć swoje litery. Tym razem, przed literą E jest miejsce na wiele liter, ale za nią tylko dwa miejsca. W takiej sytuacji do kafelków wpisz swoje litery WRSKIA, natomiast w pole dopasowania wpisz *e??. W odpowiedzi otrzymasz wszystkie słowa zaczynające się od dowolnej ilości twoich liter, następnie litera E, a po niej dokładnie dwie twoje litery np. SKREWI; KIESA; SERW

W każdy kafelek można wpisać wyłącznie literę lub kropkę.
Do kafelka wpisz kropkę (.) jeśli szukasz słów np. do gry Scrabble™ i posiadasz blanka (pusty klocek bez litery). Kropka (.) zastępuje jedną dowolną literę w dowolnym miejscu.
Ostatni niewypełniony kafelek nie jest brany pod uwagę w wynikach wyszukiwania.

Pole dopasowania może zawierać tylko litery, znak gwiazdki (*), przecinek (,) lub znak zapytania (?). Jeżeli pole dopasowania pozostawisz puste pod uwagę będą brane wyłącznie litery z kafelków.
Wpisana w polu dopasowania gwiazdka (*) lub przecinek (,) zastępują dowolnie wiele liter z tych umieszczonych w kafelkach. Jeden znak zapytania (?) oznacza dokładnie jedną dowolną literę z tych umieszczonych w kafelkach.

PL

Wybrane słowo
solfuga
dozwolone w grach,
można ułożyć 141 innych słów:
solfug, oflagu, gaflu, golfa, golfu, foula, flago, falsu, folg, fula,...
Zobacz wszystkie słowa >>


eAnagramy.pl ©2023

Kontakt  ·  Polityka prywatności  ·  Regulamin/Warunki korzystania

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym zarejestrowanym w polskim Urzędzie Patentowym przez J.W. Spear & Sons PLC, Enfield, Middlesex, England, należącym do Mattel Company.
Baza wyrazów dozwolonych w grach słownych stworzona jest na podstawie słownika sjp.pl